Informace

Botanická exkurze je určena převážně pro studenty Ústavu botaniky a zoologie Masarykovy univerzity, ale také pro další zájemce o botaniku či přírodu Evropy. Exkurze probíhá každoročně v různých zemích Evropy. Trvá přibližně jeden týden. Cestuje se pronajatým autobusem, spí se ve vlastních stanech v domluvených kempech. Odborný výklad je zajištěn vedoucími exkurze.

 

Cena

V ceně exkurze je zahrnuto: doprava autobusem, noclehy v kempech, textový exkurzní průvodce, drobný uvítací balíček s bločkem a překvapením a poplatky za vstup do národních parků.

V kempu v Tatranské Štrbe je možné si objednat bydlení ve 4-lůžkových chatkách. Kdo má zájem, prosím dejte vědět nejpozději do 14.08.2020.

 

Cena pro studenty je 1 800,- Kč, pro ostatní je to 3 650,- Kč.

 

Platbu prosím provádějte na účet č. 225528973/0600 do 31.08.2020. Do poznámky prosím uvádějte svoje jméno.

 

Jídlo a pití

Zajišťuje si každý sám, nákupy během cesty jsou možné. Na převoz se osvědčila papírová krabice, kterou si účastníci dají pod sedadla. Vaření v kempech si opět zajistí každý sám, vhodný je zejména malý plynový vařič.

 

Nezapomeňte si vzít s sebou:

  • platný pas nebo občanský průkaz
  • zdravotní pojištění – zařídí si každý sám
  • studentský průkaz (ISIC) - může být potřeba předložit pro slevu na některé vstupy
  • stan, karimatku, spacák
  • peníze pro vlastní potřebu (EUR)
  • pláštěnku nebo deštník (chodí se za každého počasí)
  • oblečení a obutí pro všechny typy terénů podle programu exkurze
  • léky, které pravidelně užíváte

 

Prosba o zachování čistého autobusu :)

Velmi neradi bychom přišli o spolehlivého dopravce. Jsme totiž specifická skupina a není jednoduché najít dopravní firmu, která by byla ochotna na toto „specifično“ přistoupit (polní podmínky v průběhu exkurze, jízda po polních cestách, herbářové položky, atd.).

V průběhu delších přejezdů se každému v autobuse samozřejmě nahromadí odpadky. Je možné průběžně je vyhazovat do koše přímo v autobuse, o čistotu kterého se starají řidiči. Dále můžete použít igelitové pytlíky z vlastních zdrojů. Takto naplněný pytlík vyhazujte prosím každý sám v průběhu zastávek na benzinkách a večer v kempu.

Pokud se vrátíme se k autobusu zablácení a mokří, tak je dobré se oklepat z vody ještě před vstupem do autobusu. Samozřejmě není nutné být úplně suchý, ale mokré pláštěnky a deštníky je lepší dát do igelitky, usuší se večer kempu. V případě extrémního zablácení je vhodné zout boty ještě před vstupem do autobusu. V ostatních případech se snažte venku boty očistit, co nejvíce to půjde.

Biologický materiál je možné vzít do autobusu jen po konzultaci s vyučujícími, a to v množství jimi schváleném, materiál musí být vždy dobře zabalený. Není možné si do autobusu vzít živé exempláře jakýkoliv živočichů!

Pokud budete mít jakýkoliv problém v průběhu exkurze týkající se jejího chodu (doprava, kempy, doplnění zásob jídla, nutnost navštívit lékaře atd.), neváhejte a obraťte se na vedoucí exkurze.

 

Viera Horáková

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.